Hristos a inviat !
In noapte ce-a trecut
Ne-a spalat iertator de pacate
chiar daca stia
ca din prima clipa iar IL vom trada
si-om lua-o cu pacatul de la inceput.
"Zâmbetul tău pe pânză l-aş picta, Pe pânza cerului, asemenea Frumoasei arcuiri de curcubeu... Oriunde-aş fi - să-l am, să-l văd mereu." Athos73
duminică, 5 mai 2013
luni, 22 aprilie 2013
efemer
Trec zilele-n zbor pe langa noi, nu realizam cum trec zorii, amurgul si vine iar noaptea inapoi . Alergam nepasatori spre nicaieri incat nu avem timp sa vedem cand
azi-ul deveni atat de repede ieri.!Doamne ce repede se succed clipele
astea nici nu mai avem timp sa simtim ca suntem atat de efemeri!
duminică, 3 februarie 2013
vineri, 11 ianuarie 2013
taceri
Si trece vremea ca un zbor de pasari mute, ca ninsoarea-n plina iarna cand timpul picura-n clepsidre clipe albe, tacute.
sâmbătă, 29 decembrie 2012
cer sarac
În noapte nu mai este lumină
câinii rănile-și ling
mârâie resemnați, apoi tac
niște iele nebune au furat luna plină
de aceea e cerul atat de sarac.
ingerul iernii
Trimite-mi tu un inger sa imi arate drumul
Cand ratacind prin vise voi vrea sa te- ntalnesc
Anina-i si- o steluta de mantia argintie
In noaptea iernii mele sa pot sa te gasesc
joi, 27 decembrie 2012
vis de iarna
Si mi-e dor de o poveste
si mi-o spun la ceas de noapte,
visul sa-mi miroasa a iarna,
a vin fiert si mere coapte.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)