"Zâmbetul tău pe pânză l-aş picta, Pe pânza cerului, asemenea Frumoasei arcuiri de curcubeu... Oriunde-aş fi - să-l am, să-l văd mereu." Athos73
luni, 22 aprilie 2013
efemer
Trec zilele-n zbor pe langa noi, nu realizam cum trec zorii, amurgul si vine iar noaptea inapoi . Alergam nepasatori spre nicaieri incat nu avem timp sa vedem cand
azi-ul deveni atat de repede ieri.!Doamne ce repede se succed clipele
astea nici nu mai avem timp sa simtim ca suntem atat de efemeri!
duminică, 3 februarie 2013
vineri, 11 ianuarie 2013
taceri
Si trece vremea ca un zbor de pasari mute, ca ninsoarea-n plina iarna cand timpul picura-n clepsidre clipe albe, tacute.
sâmbătă, 29 decembrie 2012
cer sarac
În noapte nu mai este lumină
câinii rănile-și ling
mârâie resemnați, apoi tac
niște iele nebune au furat luna plină
de aceea e cerul atat de sarac.
ingerul iernii
Trimite-mi tu un inger sa imi arate drumul
Cand ratacind prin vise voi vrea sa te- ntalnesc
Anina-i si- o steluta de mantia argintie
In noaptea iernii mele sa pot sa te gasesc
joi, 27 decembrie 2012
vis de iarna
Si mi-e dor de o poveste
si mi-o spun la ceas de noapte,
visul sa-mi miroasa a iarna,
a vin fiert si mere coapte.
miercuri, 26 decembrie 2012
Un vis intrun vis
Poti face orice intrun vis,
poti zbura intrun cer interzis,
poti rosti cuvantul nezis,
poti sa faci un pas ce-n realitate nu l-ai fi facut...
poti sa te-ntorci intrun ieri ce usor a trecut.
Un vis intrun vis.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)