
Și m-ai împăcat cu luna plină,
luându-mi sufletul în brațe
înălțându-l până la ea.
luna, altădată atăt de rea
este acum prietena mea.
"Zâmbetul tău pe pânză l-aş picta, Pe pânza cerului, asemenea Frumoasei arcuiri de curcubeu... Oriunde-aş fi - să-l am, să-l văd mereu." Athos73
